Odwiedziny

piątek, 22 lutego 2013

Figury- samba

Cześć! Przedstawiam wam figury samby, to te podstawowe ale zawsze coś c: 


Samba jako pierwszy taniec tańczony na tuniejach.

krok podstawowy - Czyli przód - tył. Ten krok tancerze uczą się na samym początku, ponieważ jest bardzo prosty, nie sprawia nikomu problemów. 

whisk  - Zwykłe kroki do boku. Lecz są różne wersje tego, można z robić z ronde,a także tańczyć zupełnie wersję podstawową. Ważna jest praca kolan. 

Otwarcie do promenady, promenada -Bardzo proste kroki. Gdy już potrafimy tą figurę, możemy tańczyć już sambę po kole c: 

Kick Ball Change - Jak sama nazwa wskazuje, kopnięcie w przód i jeszcze przy okazjii, zmiana nogi.

Walk - Spacerowanie po parkiecie. Walki są w prawie wszystkich tańcach, w każdym tańcu tańczy się go inaczej, ponieważ każdy taniec ma inną technikę. 

Botafogos (dokładnie nie wiem, jak się to pisze c: ) - Bardzo prosta figura, polega na krzyżowaniu nóg, i tak jakby odbijaniu się z powrotem od parkietu, z jednej nogi na drugą.

Volta - Ta figura polega na krzyżowaniu nóg i przmieszczaniu się.

Promenada Run - ''Bieganie'' pary po parkiecie. Szybkie obroty, ważna jest współpraca.

Figura Adama (tak ją nazwałam, ponieważ trener nie pamiętał tej nazwy) - lock step'y (Tylko, że w sambie) Od siebie, do siebie. Nogi są skierowane na ukos.

Obroty z volta (nie wiem jak się to dokłądnie nazywa ;/.Powiedzmy kolejna figura Adama)  - polega na szybkiej pracy nóg. Para musi współpracować ze soba, ponieważ tak jakby przybijają sobie piątki i w ten sposób odbijaja się od siebie, nabierają pędu do obrotu.

Stacionary - Figura tańczona w miejscu, ważna jest praca kolan.

Rolling On The Arm - szybkie obroty partnerki, wykonany z trzech kroków. Partnerka odwija się od niego (cały czas trzymając go za rękę), a potem zawija się w jego rękę.A w tym czasie partner tańczy whisk (Może to głupio brzmi, ale figura jest prosta c:)

Obórt partnerki pod ręką - ważna jest szybkość.

Karaoke - figura tańczona w klasie B. Podobna do botafogos lecz na końcu stawia się krok w przód. 

Najważniejszym elementem w sambie jest prostowanie i uginanie kolan, czyli bouncing, no i oczywiście CENTRUM jak w każdym tańcu :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz